اگر به این فکر میکنید که مشکل تبلیغات کلیکی چیست، این مقاله از سری مقالات بخش بلاگ سایت تبلیغات در گوگل پارینا را بخوانید:

شاید فکر کنید در حالیکه میتوانید رایگان در گوگل، رتبه کسب کنید، چراباید برای بازدید هر فرد از سایت با تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک، پول پرداخت کنید.در حقیقت این یک سرمایه گذاری است، از آن دسته سرمایه گذاری ها که هزینه محسوب نمیشود.تبلیغات‌ کلیکی، مزیت هایی برای سئو دارند. با این شکل از تبلیغات کلیکی میتوانید:

1- تدابیری بیندیشید که مخاطبان شما، ساعت ها وقت صرف سایت کنند، کاری که شاید اغراق نباشد اگر بگوییم برای بهبود سئوی سایت ماه ها طول بکشد.

2- پرداخت به ازای هر کلیک را رصد کنید و بر عملکرد مالی تبلیغات خود، اشراف داشته باشید.

3- انجام تبلیغات در گوگل ادوردز در کنار شیوه های تبلیغاتی دیگر، معجونی است که افزایش مشتریان نتیجه آنست.

4- بسیاری از مشتریان به هنگام تمدید اکانت خود، اذعان میکنند که هزینه ی تبلیغات کلیکی خود را بدست میآورند که این نکته ای مثبت و البته خوشحال کننده برای کارگزاران تبلیغ در گوگل است.

5- یکی از نکاتی که در نظر گرفتن آن اهمیت دارد، دانستن این موضوع مهم است که اگر کسب و کاری را تازه شروع کرده اید و با تبلیغات در گوگل میخواهید آن را تقویت کنید، این محتمل است که صرف هزینه های گزاف بازیگران قدرتمند باز رقابتی کار شما، منجر به افزایش قیمت نامتعارف تبلیغات کلیکی گوگل شود و رقابت برای شما با بزرگان حرفه تان دشوار گردد.

برای مثال اگر شغلی مانند فروش پیتزا آن هم با تحویل رایگان، یا فروش لوازم مختلف بصورت اینترنتی و آنلاین همچون گل و لوازم یوگا است، انتظار کسب سود از این شیوه تبلیغات کلیکی، که در اصطلاح تبلیغات گوگلی هم گفته میشود، امری واقع بینانه است بنابراین نگران نباشید.

تنوع تبلیغات کلیکی

از نظر بررسی تنوع تبلیغات کلیکی باید بگوییم تعداد زیادی از این شکل تبلیغات، وجود دارد که نتیجه حضور ارائه دهندگان بیشمار این تبلیغات کلیکی است که گوگل ادوردز و بینگ ادز شناخته شده ترین آنها هستند.اگر به تازگی، بنگاه اقتصادی ای براه انداخته اید و میخواهید برنامه تبلیغات خود را بوضوح بچنینید خوبست به نظرات کاشناسان تبلیغات هم توجه کنید.

اصولا کارشناسان تبلیغات پیشنهاد میکنند کار خود را با گوگل ادوردز شروع کنید و بعد از کسب تجربه و مهارت کافی، شبکه های دیگر تبلیغاتی پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) را امتحان کنید.

دلایل برتری گوگل ادوردز بر دیگر روش های تبلیغات کلیکی

از مهم ترین دلایل برتری گوگل ادوردز بر دیگر روش های تبلیغات کلیکی، مواردی چند است که در زیر به آنها میپردازیم:

الف- نیازی نیست تبلیغ دهنده برای دیدن نتیجه تبلیغ خود زمان طولانی صرف کند. اکانت تبلیغاتی شما به نقل از گوگل، بین یک تا هفتاد و دو ساعت نمایش داده میشود که از به این معناست از لحظه نمایش سایت شما در صفحه اول، میتوانید منتظر شنیدن زنگ تلفن های خود باشید.فناوری برتر هدف گیری گوگل در دنیا. چرا که گوگل ادز فناوری هدف گیری پیشرفته ای دارد و انتخاب کاربران، براساس موقعیت کنونی سایت، نوع جستجوگر و یا وسیله مورد استفاده شماست.

ب- آمار قاطع گوگل از کل جستجوها. 67 درصد جستجوهای مردم دنیا در بستر گوگل صورت میگیرد و کمتر از 19 درصد هم، به بینگ اختصاص دارد، پس بازارهایی را انتخاب کنید که بیشترین مشتریان در آن رفت و آمد میکنند حتی اگر بصورت مجازی باشد.

پ- گوگل ادز، نسبت به دیگر تبلیغات کلیکی، بسیار بیشتر در معرض نمایش بوده و شهره عام و خاص در میان وبمسترها. بنابراین اطلاعات زیادی هم راجع به آن وجود دارد تا اگر کسی خواست دنیای آن را تجربه کند، احتمال موفقیتش بیشتر باشد.

راه های موفقیت در گوگل ادز

روند پروژه بازاریابی، با انتخاب تبلیغات کلیکی گوگل شروع میشود و با آگاهی از راه های موفقیت در گوگل ادز ، کامل.حال به چند سوال که در شروع پروسه گوگل ادوردز معمولا پرسیده میشود، اشاره میکنیم:

– هدف برنامه تبلیغاتی چیست؟ فروش، جستجوی وب، ورود و عضویت‌ یا برندسازی؟

– حداکثر بودجه ماهیانه قابل هزینه، چقدر است؟

– حداکثر هزینه به ازای هر جستجو یا هزینه به ازای هر فروش مقرون به صرفه چقدر است؟

– متدوال ترین و مشترک ترین ویژگی مشتریان شما کدامست؟

انتخاب کلمات کلیدی

لحظه ای که منتظرش بودید، فرا رسید. انتخاب کلمات کلیدی !درست مانند انتخاب کلمات کلیدی در سئو، باید برای داشتن برنامه تبلیغاتی موفق، بتوانید در ادوردز هم بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کنید.بر خلاف سئو، تبلیغات در گوگل امکان انتخاب بی نهایت کلمه کلیدی را فراهم میکند که انواع تطبیقی نامیده میشود.

کلمات کلیدی

در سرویس تبلیغات درگوگل، از نوع پیش فرض کلمات کلیدی استفاده میشود که در صورت عدم تمایل برای تغییر کنونی، باید از کلمات تطبیقی گسترده استفاده کنید.گوگل با استفاده از کلمات کلیدی تطبیقی گسترده، تلاش میکند هر واژه-جمله را تک تک جدا و در تبلیغات برای جستجوی موارد مرتبط با آن فعال کند.

بدیهی است که تقریبا همه برنامه های تبلیغاتی جدید نباید برای شروع از کلمات کلیدی تطبیقی گسترده ای استفاده کنند.از مزایای این کلمات تطبیقی، یکی اینست که کلمات تطبیقی جمله، تنها تبلیغات را برای جستجوهایی نشان میدهند که حاوی جمله اصلی باشند.

با کلمات کلیدی تطبیقی جمله، میتوانید سطح بالاتری از کنترل و ترافیک خرید از سوی مشتریان مرتبط را کسب کنید. و این در بین اهالی تبلیغات کلیکی پذیرفته شده است که ارتباط بالاتر (ترافیک بالای سایت) معمولا به معنای فروش بیشتر است.

حال راهی برای اینکه کلمات کلیدی جستجو شده نزدیک به همان هایی باشند که مدنظر کاربرانست، وجود دارد. آنهم قرار دادن کلمات مورد نظر در داخل علامت نقل قول: ” ” است. برای توضیح بیشتر کلمات کلیدی تطبیقی باید گفت، کلمات کلیدی تطبیقی دقیق، تنها تبلیغاتی را جذب میکنند. که دقیقا مطابق با جمله وارد شده باشد.بدیهی است که با کلمات کلیدی تطبیقی دقیق در برنامه تبلیغاتی، میتوان سطح بالایی از دقت و در نتیجه فروش بیشتر را کسب کرد.

کلمات کلیدی تطبیقی دقیق، در هر یک از برنامه های تبلیغاتی ادوردز، غیرقابل جایگزین هستند.برای وارد کردن کلمات کلیدی تطبیقی دقیق، در هنگام افزودن آنها با حساب، آنها را بین دو علامت [ ] قرار دهید، در اینصورت دقیقا کلمات متناسب با آنها جستجو میشوند.برای سفارش تبلیغات در گوگل، از سایت پارینا دیدن فرمایید.

 

با ما موفقید.

keyboard_arrow_up