ویژگی اد کاستومایزر ad customizer قابلیتی است که برای سفارشی کردن تبلیغات در گوگل استفاده می شود. تا کنون شاید با صحنه هایی مواجه شدید که مثلا در نانوایی آقایی در صبح یک روز برفی با صدای خش داری به نانوا گفته که نان ما را سفارشی تر بزن .حال اینکه منظور  او از سفارشی چه بوده را خودش و نانوا می دانند. گوگل نیز چنین قابلیتی را دارد که امروز و در این مقاله قصد داریم به بررسی آن بپردازیم.
پیش از آنکه به تیتر اصلی بحث یعنی اد کاستومایزر ad customizer بپردازیم قصد داریم مفاهیمی مانند dynamic ads و keyword insertion را برایتان توضیح دهیم. این دو قابلیت نیز قابلیت هایی هستند که باعث سفارشی شدن آگهی می شوند. برای مثال تصور کنید که شما صاحب یک کسب و کار فروش محصولات فرهنگی می باشید و قصد فروش اینترنتی محصولات خود مثل سی دی های آموزشی را دارید. در اینجا و برای راحتی کار میتوان از دو ویژگی dynamic ads و keyword insertion استفاده کرد که اینکار از ایجاد تعداد بالای ادگروپ که برای معرفی محصولات لازم است جلوگیری خواهد کرد.

مفهوم dynamic ads در اد کاستومایزر ad customizer

حال بیایید به بررسی دقیق تر dynamic ads بپردازیم. تبلیغات داینامیک نوعی از تبلیغات است که نیازی به کلمات کلیدی ندارد. درواقع برای اینکار گوگل طبق مجموعه ی اطلاعاتی که بدست می آورد مثل لینک صفحات و اطلاعات کلی سایت ها کار خودش را انجام می دهد و اطلاعات ورودی را با عناوین سرچ شده مطابقت می دهد.

برای مثال اگر کاربری به دنبال خریدن مجموعه ی سریال مدار صفر درجه باشد و عبارت خرید سریال مدار صفر درجه را سرچ کند گوگل بدون اینکه به صورت پیش فرض این کلمه ی کلیدی را داشته باشد آنرا به وسیله ی این قابلیت داینامیک نمایش خواهد داد. اما نکته ای که وجود دارد این است که توضیحات آگهی برعهده ی ماست و ما اینکار‌ را انجام خواهیم داد.

مفهوم keyword insertion

عبارت keyword insertion را برای زمانی استفاده میکنیم که عنوان محصولات را در قالب phrase match اضافه میکنیم به ادگروپ و به صورت keyword ها برای هر محصول لندینگ پیج خاصی را مشخص خواهیم کرد.
حال اگر شما به عنوان صاحب کسب و کار شخصی سازی بیشتری را نسبت به توضیحات ارائه شده مد نظر دارید میتوانید از ویژگی اد کاستومایزر ad customizer استفاده کنید.

بگذارید به مثال فروشگاه محصولات فرهنگی‌ باز گردیم. اگر صاحب آن فروشگاه قصد این را داشته باشد که نام صاحب اثر،قیمت و اطلاعاتی از این قبیل را برای تبلیغ خود به کار ببرد ما میتوانیم از ویژگی اد کاستومایزر ad customizer برایش استفاده کنیم .این ویژگی شباهت زیادی به keyword insertio دارد اما یک تفاوت اساسی دارد و آن عدم محدودیت شما به کی ورد تارگت شده می باشد و با این ویژگی میتوانید اطلاعات مدنظرتان مثل قیمت محصول ،سال انتشار و کمپانی منتشرکننده را در اختیار کاربران قرار دهید.

نحوه استفاده از ویژگی ad customizer

حالا میخواهیم درباره نحوه ی استفاده از این ویژگی صحبت کنیم .برای اینکار شما ابتدا باید به اکانت گوگل ادز خودتان وارد شوید . Tools and setting را انتخاب کنید و در قسمت setups به بخش business data بروید .در قسمت نمایش داده شده  ad customizer attribute را برگزینید و روی پلاس کلیک کنید. سپس ویژگی های مدنظرتان را وارد کنید .در نهایت create را انتخاب کنید تا تغییرات اعمال شده را در اکانت خود مشاهده کنید.

پس از انجام این مراحل که به خواسته ی سفارشی سازی دست یافتیم حالا باید مقادیری را برای آن در نظر بگیریم. اولویت این مقادیر ترتیب آن  کیوورد،ادگروپ،کمپین و در آخر اکانت می باشد. منظور از این ترتیب ها این است که اگر مقادیری برای مثال برای کیوورد و ادگروپ تعیین شده باشد مقادیر مربوط به کلمه ی کلیدی در آگهی نمایش داده شود.
افزودن کاستومایزر مرحله ایست که بعد از تعیین مقادیر انجام میشود و این ویژگی به آگهی اضافه می شود. شما باید در زمانی که قصد ایجاد آگهی جدید را دارید باید } را تایپ کرده و آنگاه چند گزینه برای شما به نمایش در خواهد آمد که شما از میان آنها گزینه ی اد کاستومایزر ad customizer را انتخاب کنید و پس از اینکه متن مورد نظرتان را وارد کردید گزینه ی اپلای را برگزینید.
امروز و در این مقاله سعی کردیم به جنبه ی سفارشی سازی در تبلیغات در گوگل بپردازیم و یک گام دیگر در راستای آگاه سازی کاربرانمان برداریم . گروه پارینا هدفش جلب رضایت حداکثری شما کاربران گرامی میباشد و برای رسیدن به آن از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد . امیدواریم که در راه جلب نظر کاربرانمان موفق عمل کرده باشیم.

keyboard_arrow_up