در این مقاله بخش بلاگ سایت تبلیغات در گوگل پارینا میپردازیم به چشم انداز به روزرسانی های 2017 گوگل که برای پی بردن به آن نیازی به گوی شیشه ای یا خبرچین سری نیست.بعد از مرور دهه ها به روزرسانی در الگوریتم های جستجوی گوگل، به راحتی میتوان این دیدگاه کلی را به دست آورد که تغییرات گوگل چگونه خواهند بود و چطور اجرا خواهند شد.

قبل از نگاه به تغییراتی که صورت خواهد گرفت، اجازه دهید نگاهی بر به روزرسانی های رایج و قبلی گوگل داشته باشیم.تقریبا همه به روزرسانی های قبلی میتوانند به ما دیدگاه هایی در مورد به روزرسانی های بعدی بدهند.به طور کلی به روزرسانی های قبلی روی دو نکته تمرکز داشته اند:

1- فیلتر کردن اسپم ها و وب سایت هایی با کیفیت پایین

2- ایجاد تجربه بهتر کاربر در استفاده از اینترنت و گوگل.برای تشخیص نحوه عملکرد گوگل، باید بهبودهای احتمالی در مورد کیفیت ها و همچنین برنامه های گوگل در مورد به روزرسانی های اعلام شده به صورت عمومی را بررسی کنیم.

در راستای بررسی چشم انداز به روزرسانی های گوگل

* امنیت: گوگل از قبل اعلام کرده که اهمیت زیادی برای حریم خصوصی و امنیت کاربرانش قائلست و همواره بر این موضوع تاکید دارد.در سال 2014، بعد از به روزرسانی HTTPS به وبسایت های دارای گواهی های امنیتی SSL ، پاداش داده میشد و با توجه به احتمال انجام این روند در آینده، وب سایت های بسیاری برای بهبود امنیت کاربر و شاید فراتر از سایت های دارای گواهی های امنیتی SSL در نتایج جستجو تلاش کنند.

* کیفیت: در کل به روزرسانی های پنگوئن، مواردی هستند که باعث تمرکز گوگل روی کیفیت لینک میشوند، در حالی که به روزرسانی های پاندا، معمولا بر روی کیفیت محتوا تمرکز دارند.به روزرسانی یا رفرش دقیق برای هر یک از این حوزه ها، معمولا سالی یک یا دو بار روی میدهد.

این احتمال وجود دارد که گوگل بتواند کیفیت کار خود، در مورد یافتن لینک هایی با کیفیت پایین، دارای اسپم و غیر مرتبط را، افزایش داده و قدرت خود را بیشتر کند.گوگل همچنین ممکن است به روزرسانی پاندا را تقویت کند تا محتوای کم کیفیت وب سایت ها، محتوای مشکل دار، یا تبلیغات خصمانه از آن حذف شوند.

* اعتماد: هر چقدر کسب و کارهای سنتی بیشتری به صورت آنلاین در می آیند، فشار روی گوگل از طرف تبلیغات تجاری بیشتر میشود، بنابراین ما میبینیم که سایت ها، به عنوان میزبان این تبلیغات، تلاش بیشتری برای حفظ حریم خصوصی کاربران، بخصوص در برابر سایت های غیرقانونی، کپی کاری برنامه های تلویزیونی و فیلم های سینمایی، سایت های دارای محتوای غیر اخلاقی یا غیر قانونی و سایت هایی که از رویه های نامناسب بازاریابی و تشخیص برند استفاده میکنند، داشته باشند.

برنامه ابتکاری گوگل

* موبایل: گوگل برنامه ابتکاری خود در حوزه موبایل را در سال 2015 کلید زد و احتمالا این برنامه را ادامه هم خواهد داد، گواه این سخن، کاربری اینترنتی موبایل است در سال 2016، که توانست حتی از کامپیوترهای رومیزی یا دسکتاپ هم فراتر برود.ایندکس موبایل گوگل از ایندکس موبایل دسکتاپ جدا شده و این بدان معناست که کاربران موبایل شاهد صفحات نتایج متفاوتی در مقایسه با کاربران دسکتاپ هستند.

بنابراین توجه کنونی گوگل به سمت کاربران موبایل و بهینه سازی و بهبود نتایج موبایل می باشد.همچنین انتظار تاثیر بیشتر روی سایت هایی که از موبایل پشتیبانی نمیکنند و یا الگوریتم های پیچیده برای ارزیابی کاربرد راحت تر موبایل دارند، در مرکز توجه قرار دارد.

بررسی مربوط به معیارهای جستجو در پیمایش فاکتورهای رتبه بندی سال 2015، که یعنی پیش از به روزرسانی های 2017 گوگل صادر شده ،میتواند دیدگاه خوبی در مورد این روند ارائه و انتظار ما از گوگل در سالهای آتی را نشان دهد.نهایتا لینک ها آنقدر اهمیت کمی پیدا میکنند که به دلیل افزایش اهمیت اشتراک گذاری در مقایسه با لینک کردن، کاربردی در گوشی های هوشمند نخواهند داشت.

نمایش نتایج جستجو: یکی از به روزرسانی های 2017 گوگل

* تغییرات چیدمان نتیجه جستجو: گوگل به صورت مداوم تنظیمات کوچکی در نحوه نمایش نتایج جستجو ایجاد میکند تا این موتور جستجو را کاربردی کند.تغییرات احتمالی چیدمان صفحات نتایج منجر به فهرست سازی بهتر اپلیکیشن های بهتر موبایل، فهرست های دقیق تر مربوط به کسب و کارهای محلی و همینطور حمایت بیشتر از فهرست سازی با استفاده از شرایط داده های ساختاربندی شده مانند schema.org میشود.

همچنین میتوانیم شاهد بهبود نتایج مربوط به جستجوهایی از نوع سوال مستقیم، مانند FAQs و جستجوهای مرتبط با نحوه تایپ باشیم و البته در نتیجه افزایش کاربران موبایل، گوگل پشتیبانی خود را از کاربرانی که در حرکت و جابجایی به اطلاعات نیاز دارند، ارتقا خواهد داد.

این روند احتمالا حوزه های مورد توجه گوگل مبتنی بر روندهای آنلاین کنونی در طی 12 ماه آینده و آنچه را که بسیاری از کارشناسان صنعتی، آن را تمرکز اصلی گوگل مینامند، در بر میگیرد.شکی در این نیست. بلکه پیش بینی تحقق چنین روندی در آینده ساده به نظر میرسد.

موارد بالا تنها بخشی از حدس های ماست.اما بهتر است برای تغییر کل کسب و کار بر اساس این پیش بینی ها عجله نکنید.البته باید این حوزه ها و تغییرات آنها در پس زمینه ذهن شما وجود داشته باشد، بنابراین نسبت به، به روزرسانی های مداوم گوگل نگران نمیشوید. قاعدتا پس از به روزرسانی های گوگل در سال 2017 باید منتظر اطلاعات جدیدی ازین کمپانی باشیم.

یک پیشنهاد

توصیه میشود که تمرکزتان را بر روی بهبود کیفیت سایت، ایجاد پشتیبانی مناسب از موبایل، کسب بک لینک های با کیفیت، بهبود امنیت برای کاربران و کسب نظرات از طریق شبکه های اجتماعی و اشتراک گذاری ها قرار دهید، زیرا تمام این موارد راهکارهای مناسبی در این زمینه محسوب میشوند.در صورت عدم توجه به این حوزه ها، بعید به نظر میرسد بتوانید تغییرات اساسی ایجاد کنید و یا بتوانید عملکرد آنلاین سایت را بهبود دهید.[1]

برای عضویت در سایت پارینا، به صفحه زیر مراجعه کنید.

https://parina.net/client/register.php

امیدواریم که خواندن این مقاله با عنوان به روزرسانی های 2017 گوگل و چشم اندازهای آن برای شما مفید بوده باشد. از شما دعوت میکنیم جهت آشنایی بیشتر با موضوع تبلیغات در گوگل یا همان گوگل ادوردز، به بخش بلاگ سایت پارینا مراجعه فرمایید. همچنین شما میتوانید جهت دریافت مشاوره با کارشناسان پارینا طی ساعات کاری تماس حاصل فرمایید. اگر چناچه مایل به ارسال پیام بودید ارتباط از طریق واتساپ و تلگرام شرکت راه دیگر ارتباطی با مشاوران ماست.

لازم به ذکر است که هزینه پکیج ها در سایت پارینا با توجه به نوسان نرخ ارز تغییر خواهد کرد. توضیحات تکمیلی در بخش تعرفه ها درج گردیده است. همه پکیج ها مطابق ارز بات تایلند محاسبه میگردد و شامل ارز دیگری نمیشود.

 

با ما موفقید.

 

  یادگیری بهینه سازی موتورهای جستجو با استفاده از استراتژی های بازاریابی هوشمند، کلارک، آدام.م: یاسینی، الهام السادات.[1]

keyboard_arrow_up