این روزها مشاغل و تبلیغات در گوگل دو تار بهم گره خورده هستند و بیزینس های زیادی همه روزه با کمک این شیوه از تبلیغات به حیات خود ادامه میدهند. حال بپردازیم به تعدادی از آن ها تا اگر شامل حوزه ی کسب و کار شما هم بود یا دست کم نزدیک به آن، منافعش را از خود دریغ نکنید.

مشاغل صنعتی و ساختمانی

مشاغل صنعتی و ساختمانی مانند عرضه کنندگان انواع آب شیرین کن های صنعتی، آنتی اسکالانت، یونولیت های ساختمانی، تجهیزات آشپزخانه از کاشی و سرامیک گرفته هود و لوازم برقی، گرمایشی یا سرمایشی، داکت اسپلیت و چیلر جذبی یا سایبان های متنوع و کرکره های برقی.

در حوزه مشاغل صنعتی شرکت هایی که دستگاه های تصفیه آب و انواع آب یونیزه و قلیایی عرضه میکنند، مثال خوبی برای این حوزه از صنایع موفق با تبلیغ در گوگل هستند.از دیگر حوزه های صنعتی که تبلیغات در گوگل به کار آن ها می آید، میتوان به عرضه کنندگان دستگاه های تزریق پلاستیک،تجهیزات رستوران ها همچون ماشین های ظرفشویی، پاستا پزهای میلیونی و انواع فر پیتزا اشاره کرد.

مشاغل خدماتی

مشاغل خدماتی که با قطعیت میتوان گفت طیف وسیعی از سفارش دهندگان تبلیغات در گوگل در این حوزه جای میگیرند.شاید به دو دلیل؛ یکی به این خاطر که این دسته از مشاغل گستره زیادی در جامعه دارند و از خدمات نظافتی تا بنگاه های معاملات ملکی را شامل میشوند، بر اساس تعریفی کلی که در علم اقتصاد از دسته بندی های مشاغل وجود دارد.

و گرچه تا کنون تقسیم بندی های گوناگونی برای انواع مشاغل قائل شده اند اما همیشه یک پایه ثابت این دسته بندی ها، بدون شک مشاغل خدماتی بوده که تحت لوای هیچ زمینه فعالیتی دیگری قرار نگرفته و همیشه تشکیلات خودگردان خود را داشته است.حال بپردازیم به حوزه های مختلف این طیف گسترده:

* خدمات نظافت منزل: شرکت های خدماتیی هستند که آماده خدمت رسانی به مردم برای نظافت منزل، محل کار، راه پله و مراقبت از کودک و سالمند میباشند.همین خدمات آن ها کلمات کلیدیشان برای تبلیغات در گوگل است وبهتر است شرکت خدماتی، شرکت نظافتی و نظافت منزل را هم باید به آن ها اضافه کنیم.

* قالیشویی ها: این زمینه خدماتی که با شنیدن نامش ما را به یاد تکاپوهای آخر سال و استقبال از سال نو می اندازد، در فصول دیگر سال هم مشتریان خود را دارد.اما این مساله انکار ناشدنیست که شکل فعالیت صاحبان این پیشه، از اواخر پاییزتا اواخر زمستان از لونی دیگرست. با ادامه مطلب در سایت تبلیغات در گوگل پارینا همراه ما باشید.

مثال های دیگری از حضور تبلیغات در گوگل در مشاغل

کلمات کلیدی این شغل، کمی متفاوت از دیگر از زمینه هاست؛ به این معنا که جهت دارست.اعضای اتحادیه قالیشویان که میخواهند مردم تبلیغات کلیکیشان را ببینند و دقیقا با آن ها تماس بگیرند، تبلیغ منطقه بندی شده را ترجیح میدهند.مثلا قالیشویی در غرب ، شرق، شمال و جنوب پایتخت برای آن ها کلمات مطلوبست.یا قالیشویی در محله ای مشخص تا اگر ببیننده تبلیغ ساکن در آن محدوده جغرافیایی نبود، روی آن کلیک نکند.

*تعمیرات: این دسته از مشاغل هم مانند سردسته شان، طیف وسیعی را دربرمیگیرند و شما میتوانید از آن معنای تعمیرات هر چه که خراب شدنی باشد را اراده کنید.برای مثال تعمیرات لوازم خانگی مانند: یخچال و فریزر، ماشین لباسشویی، تلویزیون و وسایل تهویه هوا.

اینها هر یک به تنهایی میتوانند کلمات کلیدی یک کمپین باشند؛ حتی خوبست بدنبال هر یک از آن ها نام برندی را بیاوریم.تجربه سالها فعالیت در حوزه تبلیغات گوگل ادوردز، ثابت کرده در این حوزه اضافه کردن کلمات کلیدی مربوط به نمایندگی های تعمیرات، بسیار مفیدست؛ البته اگر به راستی صاحب امتیاز آن هستید.

*تعمیر درب های اتوماتیک: این روزها کدام خانه ی فوق مدرن است که در ورودی آن اتوماتیک به روی شما باز نشود… با خدمتی که تکنولوژی به ما میکند همه چیز خوب پیش میرود تا آنجا که بعد از سپری کردن یک روز خسته کننده، به در بسته میخورید.

قطعا در این تجربه تلخ با شما احساس همدردی میکنیم اما این کافی نیست. دادن راه حل بهترست.پیشنهاد میکنیم با سرچ واژه تعمیر درب اتوماتیک، و یک جستجو درب خانه را باز کنید.قطع به یقین، کسانیکه درب اتوماتیک تعمیر میکنند واژگان کلیدی دیگری، همچون تعمیر درب ریموتی، تعمیر جک پارکینگ، تعمیر کرکره برقی را به تبلیغ در گوگل خود اضافه میکنند.

مثال های بیشتر برای شغل های خدماتی که تبلیغات در گوگل کمکشان میکند

*دفاتر ثبت: جامعه ای که با این گروه از مشاغل خدماتی سر و کار دارد بسیار محدودتر از دیگر حرف است ولیکن تبلیغات در گوگل، برای آن مانند دیگر مشاغل مفید فایده است.ثبت برند، ثبت لوگو، اخذ ایزو یا گواهی اخذ ایزو اصلی ترین کلمات کلیدی مشاغل ثبتی هستند.

*مشاغل مالیاتی: که شباهت زیادی با فعالیت قبلی از جهت اداری بودنش دارد، کلماتی همچون مشاوره مالیاتی، خدمات مالیاتی و مشاوره مالیاتی تلفنی را به عنوان مهم ترین کلمات خود برای تبلیغات میشناسد.

 

*گل فروشی: که چندین بار به پرطرفدار بودن تبلیغات در گوگل بین صاحبان آن اشاره کردیم، از آن دسته فعالیت هاییست که به جهت دریافت سفارش آنلاین، با تبلیغاتی ازین دست بخوبی نتیجه میگیرد.اصولا در این حرفه دریافت محصول هدف که همان گل باشد برای مشتری اهمیت دارد، گل فروش هم این را به خوبی دریافته و مانند مدیر یک قالیشویی، به دنبال تقسیم بندی منطقه ای آن نیست.

مناسبت ها در مورد سفارش گل تعیین کننده اند؛ تاج گل ترحیم، تاج گل تبریک، دسته گل تبریک و مانند اینها در کنار سفارش آنلاین گل، از مواردی هستند که سفارش دهندگان گل جستجو میکنند.

شاید تعجب کنید اما این حقیقت دارد

*شرکت های سمپاشی: هیچ تا به حال با خود فکر کرده اید از پادزهر نبود با زهر چه میکردیم؟ اگر حشرات موذی بودند اما راه دفع آن ها نبود، چه میشد؟ آفات و حشرات موذی وقتی برای زندگی انسان ها دردسر ساز و حتی خطرناک میشوند محکوم به حذفند.همیشه سمومی برای نابودی آن ها به راحتی قابل تهیه هستند اما اگر این راه حل فقط درمان موقتی صورت مساله بود، چه باید کرد؟

شرکت های خدماتیی هستند که در زمان اضطرار آماده خدمت و کمک به شما هستند تا معضلاتی از این دست را به آسانی حل کنید.با سرچی سریع میتوانید فهرست تعداد زیادی از شرکت های ارائه دهنده خدمات سمپاشی را ببینید و در صفحه اول گوگل هم نام شرکت هایی با تبلیغات در گوگل، تمایل بیشتر خود را برای آشنا شدن با شما، نشان میدهند.

از کلمات کلیدی فعالان این عرصه، میتوان به شرکت سمپاشی، سمپاشی، سمپاشی انواع حشرات با ذکر نام آنها مانند سوسک و ساس اشاره کرد.همانطور که اشاره کردیم، دامنه فعالیت های مشاغل خدماتی بسیار گسترده است و در ادامه میتوانیم به جهت رعایت ایجاز، به تعدادی از آنها اشاره میکنیم:

*تعمیرات پرینتر و شارژ کارتریج: خدمات چاپی همچون بنرهای تبلیغاتی ورزشگاهی و هدایای تبلیغاتی، طراحان داخلی و مشاوران تلفنی، تبلیغ دهندگان تابلوهای تبلیغاتی محیطی مانند تابلو روان و…

مشاغل تولیدی و کشاورزی

مشاغل تولیدی و کشاورزی: این دسته از فعالیت ها که محصولی به صورت فیزیکی تولید میکنند هم بستر مناسبی برای تبلیغ در گوگل دارند.برای مثال انواع محصولاتی که در کشور ما تولید میشود و به صورت خشکبار صادر میشود، بازار رقابتی خود را با تبلیغات اینترنتی بویژه گوگل ادز، حفظ میکند چرا که در این موارد، تبلیغات هدفمند مزایای خودش را بیش از همیشه، به مخاطبان اثبات میکند.

مثلا تبلیغ دهندگان تعیین میکنند تبلیغ آنها برای چه کشورهایی نمایش داده شود و متناسب با ساعات کاری آنها.معمولا در چنین مواردی واژگان انتخابی از سوی آگهی دهندگان، انگلیسی است و حتی عبارات و متن تبلیغ.

مواردی که به آن ها اشاره شد، تنها بخش کوچکی از خانواده بزرگ مشاغل بود که امیدواریم جهت تطبیق پیشه خود با موارد یاد شده مفید بوده باشد.از شما دعوت میکنیم برای مشاوره جهت تبلیغات در گوگل به صفحه اصلی سایت پارینا و یا صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

 

با ما موفقید.

keyboard_arrow_up