از آنجا که برخی درباره تعریف دامنه سایت گاهی اشتباه میکنند و برخی دیگر آشنایی خاصی با آن ندارند، پیش از هرچیز در این مقاله با عنوان دامنه و تبلیغات در گوگل به تعریف آن میپردازیم. دامنه همان آدرس سایت است که شما در نوار جستجوی گوگل وارد میکنید. در واقع هر سایت نشانی ای دارد که مثل شناسنامه آنست پس نمیتواند متعلق به دیگری باشد.

اما این آدرس چه ویژگی منحصربفردی باید داشته باشد که جستجوکننده را منحرف نکند؟

مثلا اگر شما میخواهید سری به سایت پارینا بزنید برای اینکه به آدرس اشتباهی نروید باید نشانی سایت را دقیق وارد کنید.

این شاید امری بدیهی به نظربرسد اما جالب است بدانید در مواقعی افراد اسم شرکت ها را به دلیل مشابهت زیاد اشتباه میگیرند و اهمیت دانستن آدرس سایت اینجا خودش را بیشتر نشان میدهد. در این حالت اگر نشانی دقیق سایت را ندانید دچار مشکل میشوید درست مانند زمانیکه میدانید به یک میهمانی در برجی دعوتید اما اینکه دقیقا کدام واحد میزبان شماست را نمیدانید.

همچنین اگر آدرس سایتی داشته باشید که بی دردسر در خاطر بماند و در اشل بالاتر تبدیل به یک برند شود شانس رجوع به سایتتان افزایش می یابد و مشتریان سراغ رقبای شما نمیروند.

این مقدمه ای بود بر بحث دامنه و تبلیغات در گوگل که ارتباط بین این دو بدون آشنایی با دامنه ممکن نیست.
اساسا وقتی شما میتوانید یک اکانت تبلیغات در گوگل بسازید که سایتی منحصر به خودتان داشته باشید.‌ اصولا اسم سایت تاثیر زیادی بر جلب توجه مخاطب دارد و تعداد بخش های اسم یک برند نیز اهمیت دارد. با ادامه مطلب در سایت پارینا همراه ما باشید.

پسوند دامنه و اهمیت آن در تبلیغات گوگل

پس لطفا به هنگام انتخاب آدرس سایت که شناسنامه کارتان است به این نکته توجه فرمایید. در هنگام انتخاب پسوند هم دقت لازم را داشته باشید و از پسوندهایی مانند net. يا com. و مانند اینها به تناسب شغل و حرفه خود استفاده کنید.

اهمیت تذکر این نکته زمانی مشخص میشود که بدانیم در طول این سالها، دامنه هایی با پسوند ir. تحریم بوده اند و گرچه در زمانهایی تبلیغات در گوگل برای این دامنه ها امکان داشته اما ترجیح کارشناسان تبلیغات در گوگل همانست که پیشتر گفتیم.
فرض میکنیم سایت شما طراحی شده و هاست و دامنه خریداری شده.

حالا قدم بعدی را میخواهید بردارید. چه اقدامی موثرتر از اینکه به تولید محتوا در سایت بپردازید و همزمان تبلیغات دیجیتالی مانند گوگل ادوردز را شروع کنید. در طول سالها تجربه ای که کسب کرده‌ایم متوجه اقبال جوانانی که تازه کسب و کار خود را به راه انداخته اند به تبلیغات در گوگل شده ایم.

این اعتماد آنها ناشی از آگاهیست که تبلیغات هزینه نیست بلکه راه منطقی افزایش درآمدست. و اگرچه مثال ها متعدد است اما در فرصتی دیگر به آنها میپردازیم و درباره تبلیغات در گوگل قدم اول را انتخاب دامنه مناسب و یونیک میدانیم.

از کجا بدانیم دامنه مدنظر ما تکراری نیست؟

بررسی این مهم به عهده طراح سایت شماست و باید پیش از هرچیز از وضعیت دامنه پیشنهادی شما استعلام بگیرد. بهترین راهی که وجود دارد استعلام از طریق دیتابیس whois است چراکه تمام اطلاعات دامنه های ثبت شده در اینجا قرارمیگیرد. این را هم درنظر داشته باشید که به هنگام وارد کردن اطلاعات در این دیتابیس، همه چیز دقیق و درست باشد تا مشکلی پیش نیاید زیا در صورتیکه اطلاعات صحیح نباشد دامنه ثبت نمیشود.

امیدواریم که خواندن این مقاله با عنوان دامنه و تبلیغات در گوگل برایتان سودمند بوده باشد. هدف از نگارش این مطلب آگاهی از ابعاد مختلفی بود که هرکس به هنگام سفارش به طراح سایت باید از آن مطلع باشد. زیرا گاهی افرادی به اسم طراح سایت حرفه ای از اطلاعات کم اشخاص سوءاستفاده میکنند و صرف کپی کاری و بدون رعایت اصول سایتی بی فرم و قواره تحویل میدهند.

شما میتوانید جهت خواندن مقالات دیگر ما به بخش بلاگ سایت پارینا مراجعه فرمایید. همچنین از شما دعوت میکنیم جهت مشاهده پکیج ها که از 2000 بات تایلند شروع میشوند به قسمت تعرفه رجوع نمایید.در خصوص پشتیبانی اکانت تبلیغات در گوگل نیز خاطنشان میکنیم که مفتخر به ارائه خدمات در همه روزهای هفته میباشیم. شما میتوانید در شبکه های اجتماعی همچون واتساپ و تلگرام با کارشناسان پارینا در ارتباط باشید یا با شماره تلفن مندرج در بخش تماس با ما ارتباط بگیرید.

با ما موفقید.

keyboard_arrow_up