حقایقی که باید در مورد تبلیغات ویدئویی بدانید! در مقاله های پیشین سایت تبلیغات در گوگل پارینا به انواع تبلیغات اشاره کردیم.همچنین دسته بندی های مورد توافق را از نظر گذراندیم که در این نوشته به یکی از مهم ترین و پرطرفدارترین آنها، تبلیغات ویدئویی میپردازیم.

امروزه اعتقاد بر اینست که یکی از تاثیرگذارترین شکل تبلیغات بر مخاطب تبلیغات ویدئویی است. زیرا با وجود وب سایت های پربیننده همچون یوتیوب، که روزانه میلیون ها بازدید از آن در سراسر جهان صورت میگیرد، شما میتوانید معرف حوزه کسب و کار خود باشید.اما باید از پخش تضمینی ویدئوی تبلیغاتی خود اطمینان داشته باشید، از طرف دیگر احترام به مخاطب را فراموش نکنید.

جالب است بدانید که در تبلیغات TrueView که در ادامه به آن خواهیم پرداخت امکان ندیدن تبلیغ از سوی مخاطب وجود دارد تا حقوقش بصورت کامل رعایت شود.و این به معنی دادن حق انتخاب به بیننده است و اوست که تصمیم میگیرد ویدئوی تبلیغاتی را تماشا کند یا skip.در شرایط skip  یا رد کردن تبلیغ هم بودجه ای از شما کسر نمیشود که این به معنی صرفه جویی در تبلیغ است.با ادامه مقاله در سایت تبلیغات در گوگل پارینا همراه باشید.

هدف از تبلیغات چیست؟

اگر هدف تبلیغات تبدیل مشتری بالقوه به بالفعل نیست، پس چیست؟با تبلیغات، بویژه تبلیغات ویدئویی موفق میشوید کسانیکه در حال حاضر با شما آشنا نیستند یا قصد همکاری با شما را ندارند، جذب خود کنید.آنهم به مدد مزیت بصری این دسته از تبلیغات چرا که دیده شدن ویدئوی تبلیغاتی شما، باعث ضبط در حافظه بصری افراد میشود.

حتی در مواقعی که به بیزینس شما نیاز پیدا کردند، خاطره ویدئوی شما را به یاد می آورند.از طرف دیگر شما با در اختیار داشتن امکان لینک گذاری بر روی فیلم تبلیغاتی خود میتوانید تماشاگران را به صفحه هدف دعوت کنید و لازم نیست آنها بدنبال آدرس سایت شما بگردند.

اگر از تماشاگران ویدئوهای اشتراکی در وبسایت هایی هم چون یوتیوب هستید،حتما مشاهده کرده اید که ویدئوهای مرتبط به تماشاگران پیشنهاد میشود.حال تصور کنید شما ارائه دهنده تبلیغات ویدئویی هستید در این شرایط آنچه که مد نظر شما برای دیده شدن است یعنی ویدئوی‌ تبلیغاتیتان، به کاربران مرتبط معرفی شده در نتیجه منجر به دیده شدن بیشتر آگهی شما میشود.

در تبلیغات ویدئویی حق انتخاب با تماشاگر است

پخش تضمینی TrueView در ابتدای فیلم های وب سایت هایی همچون یوتیوب بارگذاری میشود و آگهی دهندگانی که آنونس های تقریبا سی ثانیه ای برای پخش ارائه میدهند، انتخاب خوبی برای این نوع تبلیغات هستند.در این شرایط تماشاگر ویدئو پس از گذشت پنج ثانیه، میتواند انتخاب کند که ادامه آگهی را ببیند یا آن را اصطلاحا skip کند یا آن را تا پایان مشاهده کند. به هر حال این انتخاب تماشاگر است.

سایت های مشابه

امکان سفارش آگهی در سایت های مشابه سازی شده با یوتیوب هم وجود دارد. مانند سایت آپارات که همه میتوانند حسابی در آن داشته باشند و محتواهای بصری مانند ویدئوها را در آنجا آپلود کنند.در حال حاضر طول زمانی که به مخاطب فرصت انتخاب میدهد در این وبگاه 6 ثانیه است.

پس از این مدت زمان شما با دو گزینه “رد کردن” یا “خرید کنید” مواجه میشوید و ادامه ی ماجرا دیگر تصمیم شماست.البته جدیداً شکلی از فرصت تبلیغ هم به صاحبان مشاغل داده شده که در ادامه به آن میپردازیم. اینکه نواری از تبلیغ محصول زیر بخش نمایش فیلم وجود دارد که میتواند ایده خوبی باشد.

منتها در این شکل مهم است که محصول را آنقدر جذاب عرضه کنید که شخصی که میخواهد ویدئویی ببیند احساس کند هیچ کاری مهم تر از خرید محصول شما نیست.این در مورد انواع نوشیدنی ها و خوراکی هایی مانند فروشگاه های غذاهای سرد بسیار موفق تر است و ممکن است هرچه سریعتر منجر به جذب مشتری شود.

ناگفته نماند که در این شکل از تبلیغ، کیفیت عکاسی صنعتی یا تبلیغاتی از محصول شما اهمیت ویژه ای دارد. چراکه قرار است در عرض چند ثانیه بیننده ی یک ویدئو را به فکر جای خالی محصولتان در خانه اش بیندازید.بعلاوه هر دوی این وبگاه ها به صورت اپلیکیشن هم در دسترسند و شما میتوانید آنها را از اپ های مشهور دانلود کنید.

با این توضیحات اگر فکر میکنید تبلیغات ویدئویی مناسب بیزینس شما هستند از کسب و کارتان دریغ نکنید.چه بسا فیلم های تبلیغاتی کوتاه به منظور ارتقای محتوای سایت و در نتیجه بهبود سئو و ارزان شدن هزینه کلمات کلیدی تبلیغات در گوگل مناسب باشد. که در توضیح اهمیت تولید محتوا برای تبلیغات در گوگل هم پیش از این به آن ها اشاره شده است.

 

با ما موفقید.

keyboard_arrow_up