تبلیغات ادوردز که به عنوان تبلیغات در گوگل در تاریخ 24 جولای 2018 مجددا نام گذاری شده است یک سرویس تبلیغاتی آنلاین است که توسط گوگل طراحی شده است. در این سرویس تبلیغ کنندگان برای نشان دادن تبلیغات کوتاه، ارائه خدمات، لیست محصولات و محتوای ویدیویی در شبکه تبلیغاتی گوگل پرداخت می کنند به کاربران وب سیستم تبلیغات ادوردز بخشی از کوکی ها است و تا حدودی بر اساس کلمات کلیدی تعیین شده توسط تبلیغ کنندگان است.

گوگل ادز به منبع اصلی درآمد گوگل تبدیل شده است و به مجموع درآمدهای تبلیغاتی گوگل با 95.4 میلیارد دلار در سال 2017 کمک کرده است. ادوردز خدماتی را تحت یک مدل قیمت گذاری برای هر کلیک (PPC) ارائه می دهد. اگر چه یک استراتژی پیشنهادی پیشرفته می تواند به صورت خودکار برای رسیدن به یک هزینه به ازای خرید (CPA) از پیش تعیین شده استفاده شود، این نباید با مدل قیمت گذاری واقعی CPA اشتباه گرفته شود.

تیم تولیدمحتوای شرکت پارینا از شما خوانندگان محترم دعوت میکند که با ادامه این مقاله آموزشی در بخش بلاگ همراه باشید.

تبلیغ در صفحه اول گوگل شامل پخش محلی، ملی و بین المللی است. تبلیغات متن گوگل کوتاه هستند و شامل دو عنوان با بیش از 30 عدد هرکدام، یک توصیف حداکثر 80 کاراکتر و یک URL نمایش داده شده با 40 کاراکتر است. این آگهی ها عبارتند از Adwords Extensions. این تقلید از نتیجه جستجوی متوسط ​​در گوگل است.

فروش و پشتیبانی تبلیغات ادوردز

تبلیغات تصویری می تواند یکی از چندین اندازه استاندارد باشد که توسط اداره تبلیغاتی تعاملی (IAB) تعیین شده است. در ماه مه سال 2016، گوگل اعلام کرد که اصلاح آگهی ها برای کمک به مصرف کنندگان و تبلیغ کنندگان در اولین دنیای تلفن همراه، موفقیت آمیز است. فرمت جدید، به نام Expanded Text Ads، 23٪ بیشتر متن را اجازه می دهد.

فروش و پشتیبانی از بخش تبلیغات ادوردز در ایالات متحده در ماونتین ویوی کالیفرنیا با دفاتر اصلی در حیدرآباد، دوبلین، سنگاپور، آن آربور و نیویورک سیتی واقع شده است. سومین مرکز بزرگ ایالات متحده، گوگل پلکس، ستاد گوگل است که در ماونتین ویو کالیفرنیا واقع شده است. مهندسی گوگل ادوردز در گوگل پلکس با دفاتر بزرگ در لس آنجلس و نیویورک مستقر است.

شرکت گوگل از ژوئن 2018، 86 درصد از کل درآمد خود را از موجودی تبلیغات تجاری از طریق AdWords، DoubleClick AdExchange، و DoubleClick Bid Manager، و غیره دریافت می کند.

امکانات و خدمات خروج از IP آدرس علاوه بر کنترل موقعیت های تبلیغاتی از طریق هدف گیری مخاطبان بر اساس مکان و استفاده از زبان، محل های تبلیغاتی را می توان با حذف آدرس IP پروتکل اینترنت (IP) را تصحیح کرد. این ویژگی تبلیغ کنندگان را قادر میسازد که محدوده آدرس IP مشخص شده را رد کنند، در صورتی که نمیخواهند تبلیغاتشان در آنجا ظاهر شود.

کسب گواهینامه ادوردز

آگهی دهندگان می توانند حداکثر 500 آدرس IP را در هر کمپین حذف کنند. AdWords Express مقاله اصلی: Google Adwords Express گوگل AdWords Express یک ویژگی است که در زمینه کسب و کارهای کوچک است که تلاش می کند تا مشکل مدیریت کمپین های تبلیغاتی را به صورت خودکار مدیریت کلمات کلیدی و مکان های تبلیغاتی کاهش دهد. AdWords Express قبلا به عنوان Google Boost شناخته شد.

AdWords Express همچنین از کسب و کارهای کوچک که وبسایت ندارند، اجازه می دهد مشتریان خود را به صفحه Google Place خود هدایت کنند. برای کسب گواهینامه ادوردز، مشتریان باید امتحان پایه ادوردز و یکی دیگر از آزمونهای پیشرفته AdWords مانند تبلیغات جستجو، تبلیغات صفحه نمایش، تبلیغات ویدیویی، تبلیغات خرید و تبلیغات موبایل را منتقل کنند.

به تاریخ 16 ژانویه 2018، امتحانات صدور گواهینامه از Google Partners به ​​Google Academy برای تبلیغات ارسال شده است. در آوریل 2010، Google Advertising Professionals را جایگزین کرد، با به روز رسانی از معیارهای اصلاح شده برای ورود و تغییرات در امتحانات این برنامه همچنان به صدور مشاوران کمک می کند تا به تعداد بیشتری از مشتریان Google AdWords با کمپین های ادوردز کمک کنند. این برنامه شامل یک آزمون اساسی و پنج آزمون پیشرفته است.

مدارک تحصیلی ادوردز

مدارک تحصیلی ادوردز براساس موارد پیشنهادی برای گذراندن افراد متفاوت است. شرکای Google باید از طریق درگیر شدن با پیشرفت حرفه ای خود با بهترین شیوه خود ادامه دهند. به یک فرد معتبر باید گواهینامه داده شود (دو نفر برای همکاران برتر گوگل) و حداقل هزینه 10،000 دلار برای 90 روز باید حفظ شود و هزینه بیشتر برای همکاران برتر گوگل باشد.

آگهی های هدف قرار دادن (قبلا تبلیغات سایت هدفمند) در سال 2003 گوگل تبلیغاتی را برای تبلیغ سایت ها معرفی کرد. با استفاده از پنل کنترل ادوردز، تبلیغ کنندگان می توانند کلمات کلیدی، نام دامنه، مضامین و ترجیحات هدف گیری جمعیتی را وارد کنند. بر این اساس، گوگل تبلیغات را در سایت های مرتبط در شبکه محتوا قرار می دهد. اگر نام دامنه مورد هدف قرار بگیرد، گوگل همچنین لیستی از سایت های مرتبط برای قرار دادن را فراهم می کند. تبلیغ کنندگان بر اساس هزینه بر هر (CPI) یا هزینه هر کلیک (CPC) برای هدف قرار دادن را سایت پیشنهاد می کنند.

بازاریابی

فهرست بازاریابی جستجو (RLSA) از طریق گوگل آنالیتیکس در اوایل ژوئن 2015 در تبلیغات ادوردز در دسترس قرار گرفت. و اجازه استفاده از فهرست استاندارد بازاریابی گوگل برای طراحی تبلیغات سنتی جستجوی متن را فراهم کرد.یک زیرمجموعه پیشرفته تر از بازاریابی مجدد بازاریابی دینامیکی است که از طریق آن تبلیغ کنندگان می توانند بازدیدکنندگان گذشته محصولات خاص یا خدماتی را که مشاهده کرده اند، برای سفارشی کردن تجربه تبلیغ کنند.

این مخصوصا توسط وب سایتهای تجارت الکترونیک استفاده می شود که طیف وسیعی از محصولات و خدمات را توسعه می دهند و نیاز به پیغام های مربوط به بازاریابی خود را در رابطه با کاربران دارد. در حالی که بازاریابی یک عمل جالب است، هنوز به عنوان یک مزاحم برای بسیاری از کاربران در نظر گرفته می شود، زیرا ممکن است در سراسر اینترنت آن ها مزاحمت ایجاد کنند.

با این حساب، به تبلیغ کنندگان ادوردز توصیه می شود عمیق به شیوه های بهینه سازی مانند محدودیت فرکانس غرق شوید، به طوری که تلاش های بازاریابی خود به عقب رانده نخواهند شد و باعث ایجاد نارضایتی و ناراحتی مشتری به جای آگاهی از برند و فروش می شود.

افزونه های تبلیغات ادوردز

فرمت های تبلیغاتی به تبلیغ کنندگان اجازه می دهد اطلاعات تبلیغاتی خود را از قبیل آدرس کسب و کار، شماره تلفن یا پیوندهای وب نشان دهند. پسوند های تبلیغی برای بهبود آگهی و جذب کلیک افزایش می یابد. آنها با شبکه جستجو، بالاتر از نتایج جستجو و در زمان نمایش در شبکه نمایش داده می شوند. ادوردز هنگامی محاسبه می کند که افزونه ها عملکرد کمپین تبلیغاتی را بهبود می بخشد یا هنگامی که آگهی برای آن به اندازه کافی رتبه بندی شده است.

Manual extensions

1- پروگرم اکستنشن – اجازه میدهد تبلیغ کنندگان یک لینک زیر متن تبلیغاتی را به کاربران تلفن همراه یا رایانه لوحی ارائه دهند.

2- برنامه های افزودنی تماس – تبلیغ کنندگان میتوانند یک شماره تلفن قابل کلیک در تبلیغات خود را داشته باشند.

3- افزودنیهای موقعیت مکانی – اجازه میدهد تبلیغ کنندگان آدرس کسب و کار، شماره تلفن و نشانگر نقشه خود را نمایش دهند.

4- مرور گسترده – تبلیغ کنندگان برای نمایش نظرات مثبت، از شخص ثالث یا منابع معتبر کمک میگیرند.

5- سایت اکستنشن – تبلیغ کنندگان امکان اضافه کردن لینک های اضافی زیر تبلیغات خود را دارند.

6- کال اکتنشن – تبلیغ کنندگان برای اضافه کردن متن توصیفی اضافی این امکان را دارند.

7- Extensions Snippet Structured – تبلیغ کنندگان برای اضافه کردن به دو header از پیش تعریف شده (محصول یا سرویس) مانند مارک ها و یا درجه اجازه دارند.

8- Extensions Price – تبلیغ کنندگان میتوانند برای نمایش قیمت محصولات یا خدمات فرصت داشته باشند.

9- افزودنیهای کلیک به پیام – به تبلیغ کنندگان اجازه می دهد با برنامه های پیام کوتاه ارتباط برقرار کنند.

Extensions Promotion -10 

توزیع تبلیغات ادوردز

تمام تبلیغات در ادوردز واجد شرایط برای نمایش در موتور جستجوی گوگل هستند. کاربران همچنین می توانند آگهی های خود را برای نشان دادن در شبکه های شریک گوگل فعال کنند. این “شبکه جستجو” شامل جستجوی AOL، Ask.com و Netscape است.

شبکه Google Display Network (GDN) که قبلا “شبکه محتوا” نامیده می شود، تبلیغات ادوردز را در سایت هایی که موتورهای جستجو نیستند نشان می دهد. سایت های GDN از AdSense و DoubleClick، از طرف دیگر از مدل تبلیغات Google استفاده می کنند.

ادسنس توسط صاحبان وب سایت ها که مایل به کسب درآمد با نمایش تبلیغات در وب سایت های خود هستند، استفاده می شود. نرخ کلیک در شبکه نمایش به طور معمول بسیار پایین تر از آنهایی است که در شبکه، جستجو می کنند و نمره کیفیت برای Display Network به طور جداگانه از شبکه جستجو محاسبه می شود.

علاوه بر این، گوگل به طور خودکار موضوع صفحات را تعیین می کند و تبلیغات مربوطه را براساس فهرست های کلمات کلیدی تبلیغ کنندگان نمایش می دهد. ناشران گوگل ادسنس ممکن است کانال هایی را برای کمک به جابجایی آگهی های گوگل در صفحات برای افزایش عملکرد واحدهای تبلیغاتی خود انتخاب کنند.

انواع مختلفی از تبلیغات که در شبکه گوگل اجرا می شوند شامل تبلیغات متنی، تصویر یا تبلیغات بنر و تبلیغات ویدئویی در صفحه است. در ماه فوریه سال 2016، گوگل شروع به حذف آگهی های سمت راست از ادوردز در دسکتاپ کرد و تنها به تبلیغ آگهی های متنی در بالا و پایین نتایج جستجو پرداخت. تبلیغات لیست محصولات و نمودار دانش گوگل تحت تأثیر قرار نگرفتند و هنوز هم در سمت راست ظاهر می شوند.

مدیریت حساب تبلیغات ادوردز

جهت کمک به مشتریان با پیچیدگی ساخت و مدیریت حساب های ادوردز، سازمان های بازاریابی موتور جستجو و مشاوران خدمات مدیریت حساب را ارائه می دهند. این سازمان ها بدون تخصص تبلیغاتی به مخاطبان آنلاین دسترسی پیدا کردند. برای کمک به تنظیم بهترین شیوه های مدیریت گوگل ادز، گوگل برنامه شریک گوگل و برنامه واجد شرایط Google Individual را اجرا کرد، که هر دو به افراد و سازمان ها نیاز دارند تا معیارها را برآورده کنند و امتحانات را منتقل کنند.

برنامه ریز کلیدواژه گوگل ادز، که قبلا ابزار Keyword Tool بود، یک ابزار ادوردز رایگان است که هر کدام را برای کلمات کلیدی ذکر شده ترافیکی محاسبه می کند. این فهرستی از کلمات کلیدی مرتبط را فراهم می کند که انتظار می رود برای یک وبسایت خاص یا کلمه کلیدی موفق باشند. برنامه نویسی Google Display یک ابزار ادز برای شناسایی کلمات کلیدی شبکه، مکانها و موضوعات است. چنین امکانی کمک به گسترش دسترسی کمپین های صفحه نمایش میکند.

تاریخچه تبلیغات ادوردز

شرکت گوگل در سال 2000 برنامه ادوردز را راه اندازی کرد. در ابتدا، تبلیغ کنندگان ادوردز به صورت ماهانه هزینه پرداخت می کردند و گوگل می توانست کمپین خود را تنظیم و مدیریت کند. شرکت مذکور به زودی پورتال خدمات خود را معرفی کرد. در سال 2005، گوگل سرویس مدیریت تبلیغات را به نام Jumpstart آغاز کرد.

سال 2005،گوگل برنامه Google Advertising Professional (GAP) را برای تایید افراد و شرکت هایی که آموزش AdWords را تکمیل کرده اند و امتحان را امتحان کردند، راه اندازی کرد.در سال 2008، Google راه اندازی چالش بازاریابی آنلاین گوگل را یک کلاس آموزشی آکادمیک برای دانش آموزان عالی رتبه دانست.بیش از 8،000 دانشجو از 47 کشور در سال 2008 در چالش شرکت کردند، بیش از 10،000 دانش آموز از 58 کشور در سال 2009،حدود 12،000 دانش آموز در سال 2010 و حدود 15،000 دانش آموز از 70 کشور در سال 2011 شرکت کردند.این چالش سالانه تقریبا از ژانویه تا ژوئن اجرا می شود.

آوریل 2013، گوگل اعلام کرد که قصد دارد برای مبارزات انتخاباتی کمپین های پیشرفته ای را برای ادوردز در اختیار کاربران مدیریت چندگانه قرار دهد. کمپینهای ارتقا یافته به عنوان هدفمند کردن گزارشهای پیشرفته در مورد کاربران توصیف شده است. این حرکت در میان تبلیغ کنندگان بحث برانگیز است.

ژوئیه 2016، گوگل تبلیغات “Showcase Shopping” را عرضه کرد. با استفاده از این فرمت، خرده فروشان می توانند مجموعه ای از تصاویر را در نتایج جستجو مربوط به نمایش داده های جستجو و کلمات کلیدی ظاهر کنند.

بودجه روزانه تبلیغات در گوگل

اکتبر سال 2017، بر اساس مقررات گوگل بودجه روزانه ادوردز، که قبلا حداکثر 120٪ از بودجه روزانه تعیین شده بود، حداکثر 200٪ تنظیم شد. این تغییر در همان روز اعلام شد و باعث انتقاد از متخصصان جستجوی پرداخت شد، هرچند گوگل بعدا توضیح داد که این تغییر فقط کمپین های کوتاه مدت کمتر از 30 روز را تحت تاثیر قرار می دهد و برای کمپین هایی که بیش از 30 روز طول می کشند، هزینه ها بیش از حد بازپرداخت می شود.

بتاریخ 27 ژوئن 2018، گوگل اعلام کرد دوباره تبلیغات ادوردز را به عنوان تبلیغات گوگل به تاریخ 24 جولای 2018 اعلام میکند. علاوه بر طیف گسترده ای از قابلیت های تبلیغاتی در Google.com و سایر خاصیت های گوگل، سایت ها و برنامه های شریک، تبلیغات گوگل جدید، کمپین های هوشمند را برای کسب و کارهای کوچک ارائه می دهند که برای مدیریت کمپین های تبلیغاتی دیجیتال کمتری وقت و منابع ندارند .

سال 2006، گوگل تقاضای تقلب کلیک برای 90 میلیون دلار آمریکا را حل و فصل کرد. مارس 2010، گوگل با یک پرونده نقض علامت تجاری در ارتباط با سه شرکت فرانسوی که دارای علامت های تجاری لوئی ویتون هستند درگیر شد. در نهایت، دادگاه عدالت اتحادیه اروپا تصریح کرد که گوگل ادوردز نقض قوانین علامت تجاری اتحادیه اروپا نیست.

فناوری تبلیغات ادوردز

سیستم تبلیغات در گوگل در ابتدا در بالای موتور پایگاه داده MySQL اجرا شد. پس از اینکه سیستم راه اندازی شد، مدیریت تصمیم گرفت از این طریق به جای اوراکل استفاده کند. سیستم بسیار کندتر شد و در نهایت به MySQL بازگشت. در نهایت، گوگل یک سیستم مدیریت پایگاه داده Relational Database (RDBMS) را به نام Google F1 به ویژه برای نیازهای کسب و کار آگهی توسعه داده است. که نیازمند هماهنگی قوی، مقیاس پذیری بالا در مراکز داده و پرس و جوهای قدرتمند SQL میباشد .رابط کاربری نیز به روز شده است تا جریان کاری بهتر را با ویژگی های جدید اضافی مانند ویرایش اعداد، گزارش های پرس و جو، جستجو و معیارهای تبدیل بهتر به دست آورد.

محدودیت های محتوای تبلیغات ادوردز

از آوریل 2008، گوگل ادوردز دیگر اجازه نمی دهد که URL نمایش داده شده از آدرس مقصد حذف شود. قبل از این، تبلیغات پرداخت می توانست  URL های مختلف لندینگ پیج به آنچه که در شبکه جستجو نمایش داده می شود، باشد. سخنگوی گوگل توضیح داد که این تغییر سیاست ناشی از بازخورد کاربر و تبلیغ کننده است. اعتقاد بر این است که نگرانی موجب تغییر محدودیت شده، فرضیه ای است که کاربران بر روی تبلیغات کلیک کرده اند.

اگر علامت تجاری با تیم پشتیبانی تبلیغات حقوقی ثبت نام شده باشد، تبلیغ کنندگان از استفاده از علائم تجاری دیگر شرکت ها در متن تبلیغ خود محروم هستند. مجموعه گوگل برای صدور کلمات کلیدی نظارتی مانند موارد مرتبط با کلمات کلیدی داروها نیاز به گواهی دارد. برخی کلمات کلیدی ممنوع، مانند آنهایی که مربوط به هک شدن هستند، مجاز نیستند. از ژوئن 2007، گوگل تبلیغات ادوردز را برای خدمات مقاله نوشتن دانشجویی ممنوع کرد.

حرکتی که بازخورد مثبت از دانشگاه ها دریافت کرد. آگهی در صفحه اول گوگل دارای انواع مختلف کلمات کلیدی و دسته های خاصی است که ممنوع است که بر اساس نوع و کشور متفاوت است. برای مثال، استفاده از کلمات کلیدی برای محصولات مرتبط با الکل در تایلند و ترکیه ممنوع است؛ کلمات کلیدی برای قمار و کازینو در لهستان ممنوع است. کلمات کلیدی برای خدمات سقط جنین در روسیه و اوکراین ممنوع است.

با ما موفقید.

keyboard_arrow_up