در این مقاله از مقالات سایت تبلیغات در گوگل پارینا، بر آنیم به تشریح، به مقوله بازاریابی دیجیتال بپردازیم و نکاتی دقیق اما به دور از چشم مانده را ذکر کنیم.
در تعریفی یک جمله ای، بازاریابی دیجیتال نسخه جهش یافته بازاریابی سنتی است که همگام با جهان دیجیتال، بخوبی فرصت بروز پیدا کرده است و شبکه های اجتماعی اینترنتی، قدرتمندترین رسانه آن است.

بر خلاف آنچه تصور میشود، در این شکل از بازاریابی، فناوری در متن نیست. بلکه در حاشیه است.در حقیقت این تجارت است که آن را به حاشیه رانده و خود بحث اصلی بازاریابی دیجیتال شده است.برخی بر این باورند که بازاریابی دیجیتال، تنها در کانال های دیجیتال آنلاین خلاصه میشود.

اما حقیقت اینست که، در این شیوه، فرایند بازاریابی از طریق کانال های دیجیتال آنلاین یا غیر آنلاین در جریانست و موفقیت از آن کسانیست که از همه امکانات موجود و کانال های قابل دسترسی در فضای دیجیتال، استفاده میکنند تا مشتریان را با شرایط بیزینس و کسب و کارشان، آشنا کنند. با این توضیح آن خطایی که در ذهن بعضی افراد در تعریف بازاریابی دیجیتال وجود دارد، برطرف میشود.

با ما در سایت پارینا همراه باشید.

مشتریان به بازاریابی دیجیتال پاسخ مثبت میدهند

بازاریابی دیجیتال اساسا منحصر به امپراطوری اینترنت یا رسانه های الکترونیکی نیست و در یک سوی آن، ارتباط شما با مشتریانست. و عرضه محصولات و خدمات به آنها و سر دیگر آن، ارتباط گرفتن مشتری با شماست. آن هم درست زمانیکه تقاضا دهنده به دنبال شما میگردد که در نهایت نتیجه این میشود که این شیوه بازاریابی، به معنی رسیدن به اهداف مدنظر در بازاریابی است.

آن هم با بکار گرفتن همه روش ها و امکانات موجود در دنیای فناوری دیجیتال، خواه آنلاین یا غیر آنلاین که هر دو بستر سخت افزاری و نرم افزاری را شامل میشود.اگر میخواهید مسیر تجارت برای شما، فرازی بی نشیب باشد حمایت از فعالیت های بازاریابی به شرط توجه به بازدهی و سودآوری و تلاش در جهت حفظ مشتریان قدیمی و جذب مشتریان جدید،در کانال های چندگانه خرید میتواند ضامن خوبی برای طی این مسیر باشد.

اگر به همه آنچه تا کنون گفته ایم این قید را اضافه کنید که بازاریابی دیجیتال شما با دیگر استراتژی ها و روش های ارتباطی هم پوشانی داشته باشد. ارتباطات رو در رو، یا ابزارهایی مانند تلفن،نامه (به هر دو شکل سنتی و مدرن الکترونیکی) را دست کم نگیرید. این فرآیند تنها در مرحله پیش فروش یا خرید خلاصه نمیشود، شرایط پس از فروش و دوام رابطه با مشتری را هم تضمین میکند.

ابزارهای بازاریابی دیجیتال:

اگر چه همه ما تا حدودی با ابزارهای بازاریابی دیجیتال، آشنا هستیم و سیاهه ای از آن در ذهن خود داریم مانند انواع ابزارهای دیجیتال یا رایانه ها. مانند بیلبوردهای تلویزیون های دیجیتال، تلفن های همراه و تبلت ها، رادیو، وب سایت، ایمیل و تلویزیون های اینترنتی. اما از شما دعوت میکنیم تا پایان مقاله با همه آنها به صورت گزیده آشنا شوید:

1- پادکست ها
2- نرم افزارهای پیام رسان و جمعی
3- بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر
4- پیام کوتاه (sms)
5- بنرهای تبلیغاتی دیجیتال
6- ارتباطات داده و در نهایت پایگاه های داده

آموزش دیجیتال مارکتینگ

دانش دیجیتال مارکتینگ را هم در دانشگاه ها هم در کارگاه های مهارت محور میتوان آموخت. بدیهی است که در این دوره ها یا کلاس های دانشگاهی اطلاعاتی را به دست آورد که بسیار کارآمد است. همینطور بازار کار خوبی پس از اتمام تحصیل یا ورکشاپ دارد.

در این زمینه تاکید دیجیتال مارکتر تنها بر سئو و تبلیغات آنلاین نیست. برای مثال مهارت ارتباط گرفتن و هوش کلامی بسیار موثر است. طراحی اسلاید و تفکر استراتژیک هم تکته مهم و حائزاهمیتی است که برخورداری از آن شما را از سایر دیجیتال کارکتر ها متمایز میکند.

معرفی برترین کتابهای بازاریابی دیجیتال

The NEW RULES of MARKETING & PR، Ctrl Alt Delete، EPIC CONTENT MARKETING

در همه جای جهان دوره های حضوری و غیرحضوری دیجیتال مارکتینگ برگزار میشود. اما برای انتخاب برترین کارگاه ها باید به دنبال تطبیق سطح دانش خود با سرفصل های دوره باشید. به عنوان مثال اگر هنوز کدنویسی نیاموخته اید یادگرفتن سئو به کارتان نمی آید. در صورتیکه اگر در دوره ای مطابق دانش خود ثبت نام کنید از همان وقتی که میگذارید بهره مطلوب را خواهید برد.

اصولا در حوزه دیجیتال مارکتینگ کتابهایی با سطح عالی به زبان فارسی کم هستند ولی با رجوع به کتابهای بالا و پادکست های مرتبط میتوانید این کمبود را جبران کنید.امیدواریم این مطلب در بخش بلاگ سایت تبلیغات در گوگل پارینا برایتان مفید بوده باشد.

 

با ما موفقید.

keyboard_arrow_up