با مقاله مرتبط با آلفابت در سایت تبلیغات در گوگل پارینا همراه باشید.آلفابت، در کالیفرنیا شرکتی فعال در زمینه فناوری هلدینگ است که در دهمین روز از ماه اوت سال 2015 میلادی خبر تاسیس آن به دست دو طراح نابغه ی استنفورد، سرگئی برین و لری پیج در وبلاگ رسمی گوگل منتشر شد.گویی مغز متفکر آنها هیچ گاه از عطش آفرینش، سیراب نخواهد شد.

نتیجه اولیه تاسیس آلفابت چیزی نبود جز اینکه گوگل، زیرمجموعه ای از آن شد. به گونه ای که بزرگترین زیرمجموعه شرکت مادر عنوان گرفت که یقینا افتخاری برای آلفابت تازه متولد شده بود.

آلفابت رونمایی میشود

بخش سرمایه گذاری و تحقیقات، واحد تلفن های هوشمند موسوم به نست، شرکت گوگل ایکس -که در قالب آزمایشگاه تحقیقاتی گوگل آن را میشناسیم- ،کالیکو-شرکت فعال در حوزه بهبود کیفیت زندگی انسان ها- و بازوی هواپیماهای بدون سرنشین، لایف ساینس که مطالعاتش را روی پروژه تماس های هوشمند برای بیماران دیابتی دنبال میکند،همه ی اینها زیرمجموعه های نسبتا تازه کمپانی گوگل هستند که آنها هم به عنوان زیرمجموعه های آلفابت،این شرکت کالیفرنیایی، شناخته میشوند.

علاوه بر موتور جستجوی گوگل و جیمیل، گوگل مپس، یوتیوب و اندروید هم سرنوشتی مشابه دیگر سرویس ها داشتند و به آغوش آلفابت، این غول مهربان دیجیتال، سپرده شدند.چارت سازمانی آلفابت هم اکنون به گونه ایست که لری پیج به عنوان مدیر عامل این مجموعه در راس کارست. همچنین جان هنسی موسس شرکت میپس و برنده ی مدال افتخار انجمن مهندسان برق و الکترونیک، ریاست هیأت مدیره این مجموعه را به عهده دارد.

طبق گزارش های رسمی منتشر شده، تعداد کارمندان آلفابت تا سال 2017، 77,801 نفر اعلام شده است.تحت تاثیر این تغییرات در ساختار شرکت گوگل و از این تاریخ به بعد سوندار پیچای، مهندس هندی تبار این کمپانی، به عنوان جانشین لری پیج، به سمت مدیر عامل اجرایی گوگل منصوب شد.

بدنبال این جابجایی، لری پیج درباره ی جانشین خلف خود گفته بود : ” سوندار در تولید محصول خلاقانه، بسیار مستعد است او محصولاتی را تولید کرده که از نظر فنی عملکردی مثال زدنی دارند… “.همچنین مدیر شرکت مذکور از اینکه جانشینش همان جوان مستعد هندی-آمریکایی است که از گزینه های اصلی مدیریت شرکت مایکروسافت بود ابراز خشنودی کرد. آنهم به جانشینی استیو بالمر !تیم تولید محتوای پارینا از شما دعوت میکند با ادامه مطلب همراه باشید.

معنای Alphabet

در توضیح معنای آلفابت، ذکر این نکته خالی از لطف نیست که بگوییم نام جدید شرکت گوگل است آن هم به دلیل احساس نیاز به دامنه ی گسترده تری برای بازتاب محصولات و خدمات این کمپانی.

این یک گمانه زنی نیست بلکه تصریح یکی از موسسان آلفابت، لری پیج، است که در صفحه ی Blogspot در توجیه معرفی آلفابت این مطلب را نوشت. او خاطرنشان کرد که با هدف جایگزین کردن نام آلفابت به جای گوگل، در چشم انداز آن، ظهور یک شرکت تجارت عام دیده میشود.

حال اگر سوالی درباره تکلیف سهام شرکت گوگل دارید پایه‌ گذاران آلفابت، فکر آنجایش را هم کرده اند. تمام سهام کمپانی گوگل، بصورت خودکار در کمپانی آلفابت به همان تعداد سهام تبدیل خواهد شد.حال برگردیم به سوال اساسی خود: معنای آلفابت. شاید بهتر باشد برای دریافت معنای آلفابت به توضیحات بنیانگذاران خود آن رجوع کنیم.

لری پیج دلیل انتخاب این واژه را اینطور بیان میکند: ” آلفابت به معنای مجموعه ای از حروف است که با هم یک زبان را تشکیل میدهند.زبانی که خود یکی از مهم ترین اختراعات بشر است… مهندسین گوگل توسط حروف الفبا جستجوهای کاربران را دسته بندی میکنند.

در ضمن کلمه Alphabet از دو بخش Alpha و beta تشکیل شده است که بخش اول آن در ادبیات مالی، معادل بازگشت سرمایه است و این یعنی همان چیزی که ما به دنبالش هستیم ” .

چشم انداز آلفابت

و اما بنگریم به چشم انداز آلفابت، که به چشم لری پیج، هیجان انگیز مینماید:

1- اجرای پروژه های جاه طلبانه تر

2- فراهم شدن فرصت برای ایجاد که شکوفا خواهند شد

3- دنبال کردن اهداف بلند مدت

4- تقویت کسب و کار کنونی

5- سرمایه گذاری در حوزه های جدید ضمن حفظ تناسب با منابع موجود

6- ارتقای سطح استاندارد و بهبود کیفیت زندگی انسانها

7- بهبود ارتقای هر چه بیشتر گوگل به مدد افزایش تمرکز بر شاخه های مختلف کاری

امیدواریم خواندن مقالات بخش بلاگ سایت پارینا برای شما سودمند باشد. شما میتوانید برای اطلاع از آخرین قیمت ها به صفحه تعرفه ها رجوع نمایید. صفحه اصلی با عنوان تبلیغات در گوگل، و راه ارتباطی با عنوان تماس با ما تعریف شده اند.

 

با ما موفقید. 

keyboard_arrow_up